Wersja Angielska Wersja Litewska 

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Herb Powiatu SUwalskiego

STAROSTWO POWIATOWE
ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
TELEFONY
centrala: +48 87 5659200
fax: +48 87 5664718
bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

Nasz Powiat

interesanci

Strona Główna »  Poprzednia strona »  Wizyta delegacji z Jurborka - wspólne plany na przyszłość
drukuj

Wizyta delegacji z Jurborka - wspólne plany na przyszłość

Dodano dnia: 2010-06-16

Spotkanie 17 czerwca w starostwie i w Dowspudzie pozwoliło partnerom z Litwy zapoznać się z dalszymi wspólnymi działaniami w jednym z projektów polsko-litewskich oraz zaplanować kolejne projekty, tym razem inwestycyjne. 

Z samorządem rejonu jurborskiego, który reprezentował wicemer Egidijus Giedraitis oraz dyrektor Centrum Informacji Biznesowej Gaiva Mačiulaitienė, omawiane były szczegóły realizacji projektu „Wspieranie współpracy gospodarczej na pograniczu poprzez wymianę doświadczeń w rozwoju przedsiębiorczości Rejonu Jurborskiego i Powiatu Suwalskiego”.

Starosta Suwalski Szczepan Ołdakowski oraz Wicestarosta Witold Kowalewski przedyskutowali z gośćmi plany inwestycyjne samorządu powiatu suwalskiego i ustalili wspólne zamierzenia związane ze zbliżającym się naborem wniosków o dofinansowanie z unijnego Programu Litwa-Polska-Rosja 2007-2013. Jako że plany te koncentrowały się w Dowspudzie, druga część wizyty miała miejsce w tym malowniczym miejscu, stanowiącym w większości mienie powiatowe.

Przy tej okazji goście poznali pierwsze wyniki innego projektu "Konserwacja i restauracja zabytków architektury XIX w. pogranicza polsko-litewskiego - etap I", realizowanym we współpracy z samorządem rejonu szackiego. Specjalista przedstawił wnioski płynące z pierwszych badań architektonicznych fundamentów i ruin pałacu.

Spotkanie pozwoliło jednocześnie uzgodnić plan działań w bieżącym projekcie wspierającym przedsiębiorców oraz zaplanować strategiczne inwestycje, które wykonywać zamierzamy wspólnie z rejonem jurborskim opierając się na dotychczasowej udanej współpracy międzynarodowej.

Oba wymienione projekty wdrażane są w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”, który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.Spotkanie w starostwie
Wizyta w Dowspudzie
Pierwsze uwagi z badań ruin pałacu Paca

BIP
Cyfrowy Urząd Wrót Podlasia
Epuap
Niepełnosprawni
Powiatowy Urzad Pracy
Ośrodek Wsparcia w Lipniaku
SOWA
Zespół Szkół w Dowspudzie
OSTRZEŻENIA i KOMUNIKATY
Jurbarko
Zwiazek powiatow polskich
Wirtualny kraj

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dowspuda
wrota podlasia
ARR ARES S.A.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

index firm
Fundacja przeds
Ares SA


© 2002-2015 Powiat Suwalski

  Tworzenie stron internetowych ONAVI & KANET.EU