Wersja Angielska Wersja Litewska 

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Herb Powiatu SUwalskiego

STAROSTWO POWIATOWE
ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
TELEFONY
centrala: +48 87 5659200
fax: +48 87 5664718
bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

Nasz Powiat

interesanci

Strona Główna »  Poprzednia strona »  Wizyta przedstawicieli Powiatu Suwalskiego na Grodzieńszczyźnie (28-30 września 2007)
drukuj

Wizyta przedstawicieli Powiatu Suwalskiego na Grodzieńszczyźnie (28-30 września 2007)

Dodano dnia: 2007-09-30

W dniach 28-30 września 2007 r., na oficjalne zaproszenie władz Rejonu Grodzieńskiego delegacja z Powiatu Suwalskiego gościła na terenie Białorusi. Spotkanie miało na celu poznanie aspektów rozwoju gospodarczego i walorów kulturowo-turystycznych partnerskiego samorządu grodzieńskiego. W wizycie brali udział ze strony Powiatu Suwalskiego: Starosta – Szczepan Ołdakowski, Wicestarosta – Witold Kowalewski oraz Przewodniczący Rady Powiatu – Sławomir Małachowski.

Podczas wizyty suwalska delegacja uczestniczyła w otwarciu rejonowego jarmarku rolnego w miejscowości Skidel, podczas którego zwiedzała m.in. wystawę płodów rolnych i rękodzieła, oglądała występy zespołów ludowych. Przedstawiciele władz naszego powiatu zwiedzili Spółdzielnię Produkcji Rolnej w miejscowości Wierteliszki, a także cukrownię i zabytki miejscowości Poriecze.

Program pobytu przewidział również wycieczkę statkiem po odnowionym odcinku Kanału Augustowskiego od przysiółka Czertok do śluzy Dąbrówka oraz zwiedzanie centrum kultury i twórczości narodowej w miejscowości Sopoćkinie. W Sopoćkiniach również, delegacja Powiatu Suwalskiego wraz władzami Rejonu Grodzieńskiego złożyła kwiaty pod pomnikiem mieszkańców różnych narodowości z okolicznych miejscowości zamordowanych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej.

W każdym miejscu suwalska delegacja spotykała się z serdecznym przyjęciem i ogromną gościnnością. W trakcie wizyty doszło do umocnienia oficjalnych kontaktów, a także podjęto rozmowy na temat kontynuacji współpracy w ramach nowych projektów transgranicznych.BIP
Cyfrowy Urząd Wrót Podlasia
Epuap
Niepełnosprawni
Powiatowy Urzad Pracy
Ośrodek Wsparcia w Lipniaku
SOWA
Zespół Szkół w Dowspudzie
OSTRZEŻENIA i KOMUNIKATY
Jurbarko
Zwiazek powiatow polskich
Wirtualny kraj

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dowspuda
wrota podlasia
ARR ARES S.A.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

index firm
Fundacja przeds
Ares SA


© 2002-2015 Powiat Suwalski

  Tworzenie stron internetowych ONAVI & KANET.EU