Wersja Angielska Wersja Litewska 

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Herb Powiatu SUwalskiego

STAROSTWO POWIATOWE
ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
TELEFONY
centrala: +48 87 5659200
fax: +48 87 5664718
bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

Nasz Powiat

interesanci

Strona Główna »  Poprzednia strona »  Rys historyczny
drukuj

Rys historyczny

Dodano dnia: 2012-12-16
Rada Powiatu - rys historyczny

Reforma o istotnym dla Polski znaczeniu z dniem 1 stycznia 1999 wprowadziła nowy trójstopniowy podział administracyjny kraju, w wyniku czego przywrócono szczebel samorządowy na poziomie powiatowym i utworzony zostaje Powiat Suwalski, który dzieli się administracyjnie na dziewięć gmin wiejskich, a siedzibą powiatu zostaje miasto Suwałki.

1998 - 2002

W dniu 11 października 1998 roku odbyły się wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików samorządowych województw. W dniu 11 października 1998 roku wybrana została Rada Powiatu Suwalskiego, która liczyła 20 radnych. W jej skład wchodzili następujący Radni: Leszek Henryk Walicki, Leon Janusz Senda, Wiesław Pruszyński, Jacek Kazimierz Gościński, Stanisław Szwengier, Andrzej Chlebus, Sławomir Małachowski, ś.p. Feliks Grygieńć, Antoni Sobolewski, Stefan Biłda, Sławomir Renkiewicz, Henryk Sienkiewicz, Czesław Walicki, Artur Łuniewski, Beata Henryka Ordonowska, Jan Racis, Jerzy Izydor Gryszkiewicz, Zygmunt Sowul, Piotr Henryk Karnasiewicz, Jacek Józef Bąk. Przewodniczącym Rady był Jan Racis, zaś Wiceprzewodniczącymi Rady byli Henryk Sienkiewicz i Leon Senda.

2002 - 2006

W związku z podziałem Powiatu Suwalskiego na cztery okręgi wyborcze i zapisami ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw w skład rady wchodzić będzie 15 radnych. Kolejne wybory odbyły się 26 października 2002 roku i w ich wyniku Radnymi Rady Powiatu w Suwałkach zostali: Jerzy Izydor Gryszkiewicz, Andrzej Chlebus, Stanisław Szwengier, Tadeusz Protasiewicz, Zygmunt Antoni Filipowicz, Zbigniew Kleszczewski, Adam Iwaszko, Stefan Biłda, Witold Kowalewski, Beata Henryka Ordonowska, Sławomir Małachowski, Szczepan Ołdakowski, Sławomir Renkiewicz, ś.p.Józef Chmura, ś.p. Tadeusz Olszewski, na jego miejsce wstąpił kolejny kandydat z listy i Radnym został po raz kolejny Jacek Józef Bąk. Następnie Radny Jacek J. Bąk zrzekł się mandatu i Radnym został Mieczysław Ostrowski. Przewodniczącym Rady był Sławomir Małachowski a Wiceprzewodniczącym Stefan Biłda.
BIP
Cyfrowy Urząd Wrót Podlasia
Epuap
Niepełnosprawni
Powiatowy Urzad Pracy
Ośrodek Wsparcia w Lipniaku
SOWA
Zespół Szkół w Dowspudzie
OSTRZEŻENIA i KOMUNIKATY
Jurbarko
Zwiazek powiatow polskich
Wirtualny kraj

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dowspuda
wrota podlasia
ARR ARES S.A.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

index firm
Fundacja przeds
Ares SA


© 2002-2015 Powiat Suwalski

  Tworzenie stron internetowych ONAVI & KANET.EU